Hare Krisna kedves fiúk!
Akkor ezen a héten már lesznek konzultációk.
Az olvasónaplót péntekig várom. Most is valamennyit olvassatok a szövegből hangosan. Ha valakinek nem kell leírnia, akkor vagy a konzultáció idején elmondja nekem vagy hanganyagban legyen szíves küldje el.
Most nem lesz világi irodalom, hanem helyette nyelvtan és Bhágavatam.
Nyelvtan
Olvassátok el a tankönyv 85-86. oldalát. Ez az egyjelentésű, többjelentésű és azonos alakú szavakról szól. Ha valakinek nem érthető, akkor nyugodtan szóljon, és akkor átbeszéljük.
Tk.87.o./6. (Ennél a feladatnál válasszatok ki 4 szót és azokról írjatok 1-1 mondatot.)
Majd az alábbi feladatokat oldjátok meg a munkafüzetben:
90.o./ 2ab, 3ab, 91.o./ 4, 5, 6, 92.o./8
Rupának és Bála gopálnak: 91.o./2ab, 3ab 92.o./5, 93.o./6, 7, 10
Śrīmad Bhāgavatam
Mégis elkezdjük/ vagyis folytatjuk a Bhāgavatamot, mivel ezen a héten sem találkozunk. Pár bevezető kérdés, amire kérlek, a válaszokat írjátok le a füzetbe.
- Milyen nagy fogadalmat tett Bhisma fiatalkorában?
- Ki az ő édesanyja?
- Kinek a nyilainak köszönhetően jött létre a nyílágy?
- Miért nem hagyta el a testét olyan hamar Bhismadeva? Mire várt?
Párosítsd össze a neveket a meghatározásokkal!
1.Puruṣottama a. A gopīk mestere.
2. Pārtha Sārathi b. Ő, aki gyengéd a bhaktáival.
3. Gopinātha c. A Legfelsőbb Személy.
4. Bhakta-vatsala d. A tehenek és a kis bocik barátja.
5. Gopāla e. Krisna szekérhajtója.
Kérdezzetek meg legalább 3 bhaktát az alábbiakról. Fel is vehetitek, vagy vázlatosan leírhatjátok. (Lehet apu, anyu, családi barát, lehet gyerek is.)
- Melyek voltak a legemlékezetesebb és legfontosabb tanítások, amiket az életében kapott? (Lehet egy is.) 2. Kitől kapta ezeket a tanításokat? 3. Milyen hatást gyakoroltak az életére?
Utána jössz te. Te pedig ezekre a kérdésekre válaszolj:
- Emlékezz olyan helyzetre, amikor valaki kapott egy tanítást/utasítást! Gondolhatsz egy megtörtént esetre is, ami egy bhaktával történt vagy a szentírásokból ismered. Írd le a helyzetet és azt is, hogy miért volt ez a történet számodra inspiráló.
- Próbáld elmagyarázni, hogy milyen volt az adott bhakta hozzáállása, viselkedése, amikor ő kapott egy utasítást és követte azt!
- Képzeld azt, hogy valaki új személy, aki még nem annyira ismeri a Krisna-tudatot, azt mondaná neked, hogy: „Miért fontos elfogadni utasítást másoktól? Én tudom, hogy mi a legjobb a számomra.” Hogyan válaszolnál erre?
- Kik számodra azok a személyek, akiktől útmutatást szoktál kapni?
Ezekre a kérdésekre válaszoljatok írásban vagy hanganyagként küldjétek el nekem.
Az idősebb bhakták tanácsai erővel rendelkeznek, ami segíthet megváltoztatni a szívünket! Egy gondolat térképet kellene készíteni a főbb tanácsokról, amiket eddig kaptál. Leírhatod, hogy hogyan valósítottad meg azt a tanácsot és mi lett a hatása annak, hogy követted azt. Íme, egy példa:
Idősebb bhaktától tanács : Hallj rendszeresen Krisnáról – Gyakorlatba hogyan tettem: Leckéket hallgatok, hangosan olvasom a szentírásokat, barátokkal megvitatom a szentírások verseit. – Mindezek hatása: nagyobb tudásom lett, lelkesebb lettem
Ezt lehet nyilakkal, csak az nekem nem ment.